Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 22 października 2015

Człowiek....Człowiek w procesie ewolucji gatunku przeszedł od diety zbieracza nasion, owoców, warzyw, ziół do diety wszystkożercy. Pomogło w tym opanowanie ognia i wytwarzanie narzędzi. Człowiek nie jest mięsożernym drapieżcą, o czym świadczy jego uzębienie. Jak widać ludzkość nadal modyfikuje swój styl życia, a co za tym idzie styl odżywiania. Przejście człowieka ze środowiska naturalnego o zrównoważonym rozwoju do środowiska industrialnego, zanieczyszczonego spowodowało odejście od zrównoważonego sposobu odżywiania. Dyktat wielkich producentów żywności narzucił nowe style odżywiania, nie mające nic wspólnego z wielowiekową tradycją. Żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają, jak jedzono mięso od święta. Warzywa i owoce zawierają błonnik, który oczyszcza organizm z toksyn, które powstają przy trawieniu mięsa i tłuszczy zwierzęcych. Mięso jest najczęstszym źródłem zakażeń bakteryjnych ( salmonella, coli, gronkowiec ), gdyż ma najkrót6szą przydatność do spożycia w stanie surowym, jego przechowywanie wymaga dodawania chemicznych środków konserwujących, które w nadmiarze sa szkodliwe dla człowieka.
Mit, że mięso jest bardziej wartościowym pokarmem powoli zostaje przełamany. Mięso najdłużej przebywa w przewodzie pokarmowym, który ma 9 metrów długości. Bez błonnika, który wzmaga persalistykę jelit, zostaje w organizmie zbyt długo i podlega procesowi gnilnemu. Proces gnilny (dysbakterioza, choroba gnilna) niszczy właściwą florę bakteryjną w jelitach, co powoduje nadmierne wytwarzanie gazów (metanu), którymi żywi się flora bakteryjna. Chcecie wiedzieć coś więcej ? Szukajcie a znajdziecie Emotikon grin