Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 28 października 2015

Bezinwazyjna technologia pozwalająca stymulować mózg.


Opracowali technologię „uwalnia” od wiary w Boga

Opublikowano: 28.10.2015 | Kategorie: Nauka i technikaWiadomości ze świataWierzeniaZdrowie
Bezinwazyjna praktyka pozwala stymulować mózg i czasowo stłumić ludzkie myśli dotyczące Boga czy patriotyzmu. Naukowcy używając metalowej cewki stworzyli silne pole magnetyczne wokół przyśrodkowej kory czołowej mózgu, która jest aktywna w przypadku zagrożenia oraz stymuluje ludzkie przekonania i poglądy.
Pod wpływem silnego impulsu magnetycznego naukowcom udało się zminimalizować działanie przyśrodkowej kory czołowej mózgu (pMFC), która jest odpowiedzialna za przekonania religijne i wiarę w Boga.
Bezinwazyjna praktyka nazywana Trancranial Magnetic Stimulation według naukowców może okazać się pomocna w leczeniu objawów depresji.
Pod wpływem silnej dawki magnetycznego impulsu skierowanego bezpośrednio do mózgu, aż o 32,8 procent obniżyła się wśród badanych wiara w Boga, Anioły i Niebo.
W porównaniu do grupy kontrolnej osoby poddane magnetycznemu stymulowaniu (TMS) stały się również o 25,8 procent bardziej przychylne imigrantom, badane osoby otrzymały do przeczytania list w którym imigrant nieprzychylnie wyrażał się o ich kraju.
Dr Keise Izuma z University of York, jeden z autorów badań powiedział: „Zgodnie z oczekiwaniami, okazało się, że kiedy podczas eksperymentu wyłączymy działanie przyśrodkowej kory czołowej mózgu, ludzie stają się mniej skłonni by sięgać do pocieszających idei religijnych, nawet w momencie, kiedy przypominamy im o śmierci”.
Według naukowców wiara w Boga i życie po śmierci, a nawet kwestia patriotyzmu czy imigracji, rodzi się w naszym mózgu.
Naukowcy udowodnili, że poprzez użycie silnego impulsu magnetycznego skierowanego do odpowiedniej części mózgu można sterować ludzkimi myślami oraz „uwalniać” ludzi od wiary w Boga.
Badanie zostały opublikowane na stronie Uniwersytetu Oxford oraz w brytyjskich dziennikach: „„The Independent” i „The Telegraph”.