NIE WSZYSTKIE TREŚCI Z OPUBLIKOWANYCH MATERIAŁÓW, ODZWIERCIEDLAJĄ POGLĄDY ADMINISTRATORA STRONY.
Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..
STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.
poniedziałek, 5 października 2015
Komitet lekarzy na rzecz medycyny odpowiedzialnej.
Trochę na temat:
Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej (KLMO)
Physicians Committee for Responsible Medicine (PCRM)
... liczy ponad 60 000 członków, w tym 3 400 lekarzy. W centrum zainteresowania Komitetu znajdują się nowatorskie badania naukowe nad rolą odżywiania w zapobieganiu i leczeniu choroby wieńcowej, raka i innych schorzeń.
Najnowsze badania dotyczą wpływu diety na cukrzycę, czynników ułatwiających zmianę diety w przypadku chorych na miażdżycę naczyń wieńcowych, adaptacji do diety wegetariańskiej, oceny kosztów leczenia schorzeń, mających związek z konsumpcją mięsa, czynników dietetycznych w etiologii raka piersi.
Jedne z głównych osiągnięć KLMO to:
•zaproponowanie "Nowych czterech grup pokarmów" w 1991 roku,
•opracowanie komunikatu-ostrzeżenia, dotyczącego związku pomiędzy konsumpcją mleka i cukrzycą insulinozależną,
•doprowadzenie do zaakceptowania diety wegetariańskiej przez rząd amerykański,
•utworzenie specjalnego programu do walki z rakiem, który rozpowszechnia informacje dotyczące zapobiegania i leczenia raka,
•Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej walczy także o przestrzeganie praw zwierząt.
Komitet dopomógł w wyeliminowaniu zwierząt laboratoryjnych z programu szkół medycznych w Ameryce Północnej. Brał również udział w kampanii przeciwko okrutnym eksperymentom prowadzonym na zwierzętach, m.in. na uniwersytecie w Cincinnati i Armii Amerykańskiej.
Komitet ingeruje także w przypadku łamania praw człowieka przy prowadzeniu doświadczeń, których obiektem są ludzie. Na przykład walczył przeciwko eksperymentom polegającym na podawaniu hormonu wzrostu, wyprodukowanego drogą inżynierii genetycznej, zdrowym dzieciom, których organizm posiada wystarczającą ilość tego hormonu, oraz przeciwko eksperymentalnym przeszczepom narządów zwierzęcych człowiekowi.
Przeszczepy te przynoszą jedynie szkodę zarówno zwierzętom, jak i ludziom, a mogą także przyczynić się do przeniesienia pewnych wirusów na populację ludzką.