Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 4 czerwca 2016

Bez pigułek pigułek dasz sobie radę. Krótka lista sposobów na ból głowy. Zestaw nie wyczerpuje tematyki.


Osoba z bólem migrenowymBy Sasha Wolff from Grand Rapids - Can't Concentrate: 14/365, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11343038
10 sposobów radzenia sobie z bólem głowy bez pigułek
Żadnych środków przeciwbólowych, zwłaszcza reklamowanych żydowskich trucizn dla Gojów. Ich działanie jest wyjątkowo perfidne, tabletki tylko powodują bardzo wiele szkód w żołądku.
1. Użyj zimny kompres
To może być pierwsza i najprostsza rzecz, aby złagodzić niektóre bóle głowy. Chłodny okład na czoło powoduje zwężenie naczyń krwionośnych. Zaleca się częste nasączanie zimną wodą. Jeśli potrzebny jest długotrwały kompres, włóż mokry ręcznik w plastikowej torbie do zamrażalnika na 30 minut, a jeśli masz lód lub worek mrożonych warzyw, to zawiń je w ręcznik i przyłóż do głowy.
2. Moczenie nóg w gorącej wodzie
Taka gorąca kąpiel pomaga głowie poczuć się lepiej, ponieważ zmniejsza ciśnienie w naczyniach krwionośnych w głowie. Aby terapia była bardziej skuteczna trzeba dodać trochę sproszkowanej gorczycy do wody, jeśli ból jest naprawdę silny.
3. Wypij herbatę imbirową
Zrób herbatę imbirową (3 plasterki świeżego korzenia i 2 szklanki wrzącej wody). Wdychaj opary i pij powoli. Pozwoli to zmniejszyć stan zapalny niemal w takim samym czasie, jak po wzięciu aspiryny. Na dodatek, nie będziesz mieć objawów nudności!
4. Może być też ze świeżego soku z cytryny
Innym naturalnym napojem, który jest naprawdę jednym z najlepszych leków na bóle głowy jest świeży sok z cytryny lub zmieszany z rumiankiem. Zmniejsza intensywność bólu. Pij trzy do czterech filiżanek dziennie dla dobra przepływu krwi w głowie.
5. Zjedz kilka migdałów
Czy wiesz, że zawierają one coś, co nazywa się salicyną i jest stosowane w popularnych handlowych lekach przeciwbólowych? Po co łykać pigułki, kiedy można zjeść garść migdałów? Naturalny środek i znacznie zdrowsza alternatywa.
6. Łagodzenie z użyciem olejków eterycznych
Mięta, eukaliptus, drzewo sandałowe, bazylia, a szczególnie lawenda. Te olejki działają cudownie kojąco na bóle głowy. Wmasuj jeden z tych olejków w czoło, szyję, okolicę górnej części pleców. Głęboko wdychaj aromat, najlepiej podczas leżenia w ciemnym i cichym pokoju. Będzie to łagodzić dyskomfort i oczyści umysł. Użyj ich także podczas gorącej kąpieli lub inhalacji.
7. Zagryź ołówek między zębami
Ale nie gryź go! To aktywowanie „mięśni uśmiechu” i rozluźnienie szczęk, które są połączone ze skroniami. Może to dziwne się wydaje, ale faktycznie działa, lecz tylko na bóle głowy, nie na migreny lub bóle ciśnieniowe zatok. I to należy mieć na uwadze.
8. Zawiąż szalik wokół czoła
Zawiązanie szalika, krawata lub chustki wokół czoła (bardzo mocno, aż poczujesz pulsowanie), zmniejsza przepływ krwi do czaszki i łagodzi ból spowodowany przez obrzęk naczyń krwionośnych. To jest proste do zrobienia zwłaszcza gdy jesteś poza domem.
9. Lekki masaż
Masowanie skóry głowy, płatków uszu oraz szyję poprawia krążenie, łagodzi napięcia i odwraca uwagę od bólu głowy. Podstawowy masaż jest prosty do zrobienia, wystarczy delikatnie naciskać palcami na skronie i robić powolne ruchy kołowe, przy czym skupić się trzeba na części potylicznej. Jeszcze lepiej, gdy ktoś z najbliższych masuje ci głowę, szyję i plecy, to jest jeszcze bardziej skuteczne.
Ponadto, masowanie nasady nosa może być bardzo pomocne przy bólach zatok i migrenach. Możesz także spróbować masować punkty akupresury na rękach (mocno naciskać przez 3 do 5 minut obszar między kciukiem a palcem wskazującym).
10. Spróbuj pieprzu cayenne
To jest stymulant wydzielania endorfin, jakie leczą ból i stan zapalny. Trzeba rozcieńczyć pół łyżeczki zmielonego pieprzu cayenne w niewielkiej ilości ciepłej wody i wilgotne waciki wkładaj do środka każdego nozdrza. Będziesz odczuwać pieczenie, ale to oznacza, że środek działa i ból wkrótce się zmniejszy, po czym ustanie zupełnie.
źródło: http://beforeitsnews.com/survival/2013/11/10-ways-to-kill-headaches-without-any-medicine-2497072.html