Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 23 czerwca 2016

Nieszczepione dzieci są zdrowsze – wyniki badań


By Carin Araujo, http://www.prtc.net/~carin - Stock.xchng #197853, Copyrighted free use, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=380811


W grudniu 2010 z inicjatywy vaccineinjury.info rozpoczęto międzynarodowy projekt mający na celu zbadanie oceny stanu zdrowia dzieci szczepionych i nieszczepionych.
Projekt jest cały czas w toku, a wyniki są na bieżąco publikowane. Jak do tej pory wypełniono prawie dwanaście tysięcy ankiet. Większość respondentów, którzy odpowiedzieli to rodzice dzieci w 3 przedziałach wiekowych 0-2 lata, 2-4 lata, 5-6 lat głównie z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii.
Większość dzieci uczestniczących w badaniu było karmione piersią przez okres dłuższy niż sześć miesięcy a ich rodzice preferują naturalne środki lecznicze.
Ponad 99% rodziców, którzy zdecydowali się nie szczepić jest zadowolonych z podjętych decyzji. Powody ich decyzji to głownie obawy przed reakcjami poszczepiennymi i brak dokładnych informacji o składnikach szczepionek.
Jeden z rodziców biorących udział w ankiecie, z zawodu logopeda pracujący z dziećmi i młodzieżą, swoją  decyzje nie poddawania własnych dzieci szczepieniom uzasadnił tym, że wielokrotnie był świadkiem jak jego podopieczni w ciągu 36-72 godzin po podaniu szczepionki nagle cofali się w rozwoju.
Wyniki  badania na 11.921 uczestników pokazują, że nieszczepione dzieci są zdrowsze, mniej chorują niż ich szczepieni rówieśnicy.  
Zanotowano tylko 4 przypadki wśród nieszczepionych dzieci  chorych na autyzm, ale testy krwi ich matek wykazały wysoki poziom rtęci. Dla porównania w USA 1 na 100 dzieci cierpi na autyzm.
Wśród dzieci nieszczepionych odnotowano zdecydowanie mniej przypadków innych chorób takich jak alergie,  astma infekcje i wiele innych chorób – wyniki przestawia wykres – choroby wśród dzieci szczepionych (niebieski) i nieszczepionych (czerwony)
zdrowie dzieci szczepionych i nieszczepionych
Całość dostępna na stronie vaccineinjury.info