Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 4 czerwca 2016

W Holandii zaczną hodować embriony ludzkie do przeprowadzania eksperymentów

By Frank Vincentz - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3133128

Władze holenderskie zamierzają zezwolić na hodowanie embrionów ludzkich w laboratorium w celach badawczych. Pierwsza poinformowała o tym gazeta The Guardian.Zdaniem minister zdrowia Edith Schippers, umożliwi to ludziom posiadanie zdrowych dzieci. Ponadto eksperci będą zaangażowani w problem w walce z niepłodnością i z rakiem już we wczesnym wieku.


„Chodzi o badania niepłodności, techniki wspomaganego rozrodu i o choroby dziedziczne oraz wrodzone” – podano w oświadczeniu.

Zgodnie z holenderskim prawem pozwalano wcześniej tylko na przeprowadzanie badań na nadmiarze embrionów, pozostałych po sztucznym zapłodnieniu (IVF). Należy zauważyć, że tak zwana zasada 14 dni, zgodnie z którą zabrania się hodowania zarodków w laboratorium przez ponad dwa tygodnie, wciąż będzie obowiązywać.

Na początku 2016 roku Brytyjscy naukowcy otrzymali pozwolenie na używanie technik inżynierii genetycznej do badania wczesnych etapów rozwoju zarodka, mające na celu poprawę przeżywalności płodów. Z kolei chińscy naukowcy w 2015 roku odnotowali pierwszy przypadek w historii udanej modyfikacji kodu genetycznego embrionu ludzkiego.  Żródło:http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-holandii-zaczna-hodowac-embriony-ludzkie-do-przeprowadzania-eksperymentow#