Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 6 sierpnia 2017

Nie chodź z psem po asfalcie

Pies domowy
Przyszły upały. Trudno oddychać, ciężko funkcjonować bez chłodnej wody i wentylatora. A z psem wyjść trzeba. Zanim jednak wyruszycie, dobrze sprawdzić jedną rzecz. Inaczej możesz zrobić krzywdę swojemu pupilowi.
Poduszki łap to jedne z niewielu odsłoniętych części na ciele psa. I bardzo łatwo ulegają poparzeniu. Nagrzany bruk czy asfalt mogą spowodować bolesny i długo gojący się uraz. Łatwo temu zapobiec. Reguła jest prosta. Przed spacerem przyłóż dłoń lub przedramię do chodnika. Jeśli nie jesteś w stanie wytrzymać tak 5 sekund, pies tym bardziej. Podłoże jest dla niego zbyt gorące.
Człowiek tego nie czuje, ponieważ nosi buty. Istnieją, co prawda, specjalne ochraniacze na psie łapy. Jednak lepiej wybieraj poranne i wieczorne pory spacerów. Dzięki temu unikniesz nie tylko poparzeń, ale i udaru cieplnego. Pamiętaj, że psy mają dużo słabszy "układ chłodzenia" niż człowiek. Ich ciało broni się przed gorącem nie całą powierzchnią, a przez m.in. opuszki łap, język czy wnętrze uszu.