Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

piątek, 11 sierpnia 2017

Uzupełnij niedobóru magnezu przez skórę


Możesz samodzielnie zrobić olejek magnezowy by uzupełnić niedobory magnezu przez skórę. To metoda, o której nie powie Ci twój lekarz, przyniesie olbrzymie korzyści dla zdrowia m.in. maksymalną redukcję stresu, wyciszenie, uspokojenie, dobry sen, jasność umysłu  i szereg innych, o których za chwilę.
Kąpiel w płatkach magnezu
Ale po kolei
Niedobór magnezu jest w krajach zachodnich zjawiskiem powszechnym, wiąże się bezpośrednio z wyjałowieniem gleby, stosowaniem nawozów sztucznych, niskim poziomem magnezu w wodzie, spożywaniem produktów przetworzonych, takich, które wypłukują magnez z organizmu lub zmniejszają i tak jego słabe (15-30%) wchłanianie np. kawa, cukier, leki, alkohol – oraz co jest warte podkreślenia, zbyt duże spożycie wapnia, które jest promowane przez medycynę głównego nurtu !
Mimo iż wapń i magnez działają w organizmie razem, ich wpływ na nasz metabolizm jest odwrotny.
Wynika to głównie z mechanizmu działania gruczołów przytarczycy, które starają się utrzymać we krwi połączony produkt wapnia i magnezu na stałym i zrównoważonym poziomie w stosunku do fosforu. Kiedy poziom magnezu spada, wówczas w celu przywrócenia równowagi wzrasta poziom wapnia.  Skąd bierze się ta dodatkowa ilość wapnia? Oczywiście, z kości i zębów!
Jak organizm reaguje na nadmiar wapnia we krwi?
Odkłada go w tkankach, głównie tam gdzie występuje chroniczny stan zapalny, co prowadzi na przykład do zwapnienia stawów takiego jak w artretyzmie, do zwapnienia jajników i innych gruczołów, a w konsekwencji do zmniejszenia produkcji hormonów. Zwapnienie nerek prowadzi do konieczności wykonywania dializy, zaś zwapnienie tkanki piersiowej, szczególnie przewodów mlecznych, często bywa leczone przy pomocy niepotrzebnej mastektomii oraz innych inwazyjnych zabiegów.
Aby uzupełnić magnez potrzebna jest suplementacja, ale ta w postaci tabletek nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż prawie się nie wchłania, zdecydowanie najlepiej magnez wchłania się poprzez skórę, nie powodując przy tym skutków ubocznych.
Można to robić na dwa sposoby:
  1. Kąpiel w płatkach magnezu. Gotowe płatki magnezowe do kąpieli lub jeszcze lepiej chlorek magnezu sześciowodny można zakupić chociażby przez Internet i postępować wg. instrukcji. Jony magnezu są wchłaniane do komórek całego ciała przez skórę i przez płuca podczas kąpieli – wtedy  powierzchnia wchłaniania magnezu jest największa.
  2. Zrobić samemu olejek magnezowy do wcierania w ciało i jako dodatek do kąpieli.
Przepis na olejek magnezowy
  • ½ szklanki płatków chlorku magnezu
  • ½ szklanki wody destylowanej
  1. Zagotować wodę destylowaną. Jest to ważne aby przedłużyć trwałość olejku.
  2. Umieścić płatki chlorku magnezu w szklanym słoiku, zalać przegotowana wodą.
  3. Dobrze wymieszać, aż do całkowitego rozpuszczenia.
  4. Po schłodzeniu przelać do butelki ze sprayem, idealnie jeśli byłaby szklana nie plastikowa.
Czas przechowywania do 6 miesięcy.
Płyn ma cechy olejku, jest tłusty. Codziennie aplikować na nogi, ramiona, brzuch. Przy pierwszych użyciach lekko drażni skórę, można go rozpuszczać w wodzie, dodawać do kąpieli, moczyć w nim stopy – ale wtedy nie dodawać mydła ani żadnych środków myjąco-pieniących. Ewentualnie wziąć prysznic 30 min po zastosowaniu olejku, po czym wklepać w skórę olejek kokosowy.
olejek z magnezu
Korzyści zdrowotne
Magnez, biorąc pod uwagę jego uzdrawiające działanie w szerokim wachlarzu chorób oraz zdolność do odmładzania organizmu, w pełni zasługuje na mianocudownego minerału.
Odgrywa zasadniczą rolę w reakcjach wielu enzymów – szczególnie związanych z wytwarzaniem energii komórkowej, utrzymuje w bardzo dobrym stanie mózg, układ nerwowy, krążenia, układ kostny i zęby i kości. I co może być zaskoczeniem magnez w formie chlorku magnezu jest bardzo dobrym środkiem zwalczającym infekcje i stany zapalne.
Uzyskiwany poprzez odparowywanie wody morskiej chlorek magnezu jest bardzo cennym związkiem chemicznym, który wspomaga zdrowie, zwiększa witalność,zwalcza skutki procesu starzenia, a także leczy liczne choroby i infekcje. Chlorek magnezu jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Tej własności nie posiadają żadne inne postacie magnezu.
Pierwszym uczonym, który badał i promował antybiotyczne efekty magnezu, był francuski chirurg, profesor medycyny Pierre Delbet.
Szukając w roku 1915 roztworu do przemywania ran żołnierzy, odkrył, że zwyczajowo stosowane antyseptyki w rzeczywistości niszczą tkanki i pogłębiają infekcje zamiast im zapobiegać. We wszystkich jego testach chlorek magnezu dawał najlepsze wyniki.  Okazało się, że nie tylko jest on nieszkodliwy dla tkanek, ale też znacząco pobudza aktywność leukocytów i fagocytozę, a tym samym niszczenie chorobotwórczych mikrobów.  Później profesor Delbet przeprowadził eksperymenty z wewnętrznym stosowaniem chlorku magnezu i ustalił, że ten związek silnie pobudza układ odpornościowy. W jego eksperymentach fagocytoza wzrosła o 333 procent. Oznacza to, że po przyjęciu chlorku magnezu, ta sama liczba białych krwinek niszczy ponad trzykrotnie więcej mikrobów niż bez niego.
Profesor Delbet odkrył ponadto, że chlorek magnezu bardzo dobrze zapobiega rakowi i leczy stany przedrakowe, takie jak leukoplakia (rogowacenie białe), hiperkeratoza (rogowacenie nadmierne) i chroniczne zapalenie sutka. Badania epidemiologiczne potwierdziły, że w regionach o glebie bogatej w magnez występuje mniej przypadków raka niż tam, gdzie jest go w glebie mało.
W czasach bardziej współczesnych dr Raul Vergini i inni potwierdzili te wcześniejsze wyniki i do listy chorób i stanów poddających się działaniu chlorku magnezu dodali następne: ataki ostrej astmy, szok, tężec, opryszczka, półpasiec, ostre i przewlekłe zapalenie spojówek, zapalenie nerwu wzrokowego, choroby reumatyczne, wiele chorób alergicznych i zespół chronicznego zmęczenia. Odkryli również jego korzystny wpływ w leczeniu raka. We wszystkich przypadkach chlorek magnezu dawał znacznie lepsze wyniki niż inne związki magnezu

Jak samemu zrobić olejek magnezowy
Magnez wpływa uspokajająco na układ nerwowy i stąd często jest wykorzystywany jako środek nasenny.   Jest zdolny do odwrócenia związanego z wiekiem zwyrodnieniowego zwapnienia struktur naszego organizmu i w ten sposób może przyczynić się do jego odmłodzenia. Walter Last przypisuje magnezowi nazwę „odmładzającego minerału” Młode kobiety, dzieci i niemowlęta mają bardzo miękką konstrukcję ciała i gładką skórę przy niskim poziomie wapnia i wysokim magnezie w swoich organach i tkankach miękkich, dlatego potrzebują większych dawek wapnia.
Wraz z wiekiem stajemy się coraz sztywniejsi – najwyraźniej objawia się to u starszych mężczyzn i kobiet po menopauzie.
Arterie twardnieją, aż do stadium arteriosklerozy, układ kostny ulega zwapnieniu, co przy fuzji kręgów kręgosłupa i stawów powoduje sztywność, nerki i pozostałe organy ulegają coraz większemu zwapnieniu i stwardnieniu, tworzą się kamienie, wapnienie powoduje w oczach zaćmę, skóra twardnieje, staje się sztywna i pomarszczona.
W ten sposób wapń znalazł się w tej samej lidze co tlen i wolne rodniki, podczas gdy magnez działa wspólnie z wodorem i przeciwutleniaczami utrzymując elastyczność ciała. Magnez jest bardzo istotny dla normalnego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, a także w ponad 300 reakcjach enzymatycznych oraz w wytwarzaniu energii.
Mark Sircus stwierdza:
Magnez jest najważniejszym minerałem utrzymującym właściwą równowagę elektryczną i umożliwiającym niezakłócony metabolizm w komórkach. Jest wewnątrzkomórkowym modulatorem aktywności elektrycznej komórki. Jego niedobór w organizmie oznacza katastrofę dla życia komórki, ale ten fakt nie jest powszechnie znany. Bez magnezu nie ma energii i nie ma ruchu, nic ma w ogóle życia
Lista korzyści dla zdrowia, jakie daje magnez różnym układom organizmu, w tym układowi sercowo-naczyniowemu i nerwowemu oraz układowi trawiennemu, oddechowemu, wydalniczemu, limfatycznemu, immunologicznemu, mięśniowo-szkieletowemu i rozrodczemu jest ogromna, a jego niedobory często tragiczne w skutkach

Źródła:

Żródło:http://sekrety-zdrowia.org/uzupelnij-niedobory-magnezu-przez-skore-odmlodzenie-redukcja-stresu-dobry-sen/