Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 26 maja 2016

Domowy olejek na rozstępy i problemy skórne

Rumianek: zdjęcie


Bardzo prosty do wykonania olejek pielęgnacyjny.
Zmniejsza rozstępy, blizny i plamy na skórze. Ma również właściwości przeciwbólowe, uśmierza bóle mięśni i stawów, głowy, zatok, nerwobóle i bóle i powstałe po urazach kości. 
Poprawia nastrój i działa antydepresyjnie.
Składniki:
3 garście świeżego lub suszonego rumianku
Olej ze słodkich migdałów lub oliwa z oliwy
Sposób wykonania:
Do słoja wrzucić rumianek, zalać oliwą 2-3 centymetry powyżej powierzchni ziół.  Postawić w słonecznym miejscu na 2 tygodnie. Po tym czasie przecedzić i przelać do butelki. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu.
Smarować problematyczne miejsca 1-2 razy dziennie. Olejek zrobiony na bazie słodkich migdałów ma dodatkowo właściwości odmładzające, zmniejsza zmarszczki, nawilża i  pomaga skórze zachować elastyczność. Dobrze się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu więc można go stosować do pielęgnacji cery zamiast kremu.
Jest bardzo delikatny, jest bezpieczny do stosowania zarówno przez kobiety w ciąży zapobiegając rozstępom jak i do delikatnej skóry niemowląt.