Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 15 maja 2016

W Indiach 70-letnia kobieta po raz pierwszy w życiu została mamą.


Mieszkanka indyjskiego stanu Haryana po raz pierwszy została matką w wieku 70 lat – poinformował w wtorek 10 maja br. The Telegraph.Daljinder Kaur urodziła swoje pierwsze dziecko w kwietniu 2016 roku, ale informacja pojawiła się w mediach dopiero teraz. Starsza kobieta była w stanie zajść w ciążę po tym, jak została zapłodniona in vitro (IVF). Biologicznym ojcem dziecka został 79-letni mąż Kaur.

Anurag Bishnoi, właściciel kliniki, w której prowadzono badania Hinduski, powiedział, że był sceptycznie nastawiony, co do możliwości zajścia w ciążę przez panią Kaur, ale badania potwierdziły jej zdolność do donoszenia dziecka.

Kobieta powtórzyła osiągnięcie Rajo Devi Lohan. W listopadzie 2008 roku stała się najstarszą kobietą na świecie, która zaszła w ciążę w rezultacie procedury IVF. Lohan, która była w tym czasie siedemdziesięciolatką omal nie zmarła z powodu powikłań związanych z porodem.

Z kolei w kwietniu 2016 55-letnia mieszkanka Lincolnshire County (Wielka Brytania) stała się najstarszą matką trojaczków w kraju. Brytyjka wydała 21 tysięcy dolarów na IVF i poród. Sharon Cutts musiała zrobić IVF w klinice na Cyprze, ponieważ w Wielkiej Brytanii takie operacje przeprowadzane są na kobietach do 42 roku życia.