Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 17 maja 2016

Szczepieniowy „spektakularny sukces pediatrii”

By Mariusz Ch. - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20842105

Od 2017 roku każde polskie dziecko będzie zaszczepione na groźne pneumokoki. Obecnie takie szczepienia są płatne. Ministerstwo zdrowia zamierza je refundować.
Pneumokoki to inaczej dwoinka zapalenia płuc, niezwykle niebezpieczna bakteria, będąca według Światowej Organizacji Zdrowia największym niebezpieczeństwem zakaźnym. Co roku na świecie z powodu infekcji pneumokokowych umiera 1,6 mln osób. WHO nadała tej bakterii największy priorytet działań mających na celu jej zwalczanie.
Za walkę z dwoinką zabrało się właśnie polskie Ministerstwo Zdrowia. Resort zamierza przeznaczyć 170 mln zł rocznie na szczepienie najmłodszych obywateli.
„Napawa mnie to dumą, bo właśnie osiągnęliśmy jeden niezwykle spektakularny sukces dotyczący polskiej pediatrii. To jest absolutna rewolucja w Polsce. Do tej pory wydajemy 160 mln zł na wszystkie szczepienia, a teraz wydamy dodatkowo 170 mln zł na to, by wszystkie dzieci w Polsce były zaszczepione na pneumokoki” – powiedział wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.
Zakażenie pneumokokami może zakończyć się tragicznie zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych. Bakteria wywołuje m.in. zapalenie opon mózgowych, zapalenie otrzewnej i sepsę.