Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 19 maja 2016

Przyczyny chronicznego ‚zapalenia’ i jak je wyeliminować.

a


Prawie wszystkie dolegliwości i choroby wynikają ze stanu zapalnego. To dlatego uważa się go za przyczynę chorób, ale tak nie jest. To rozróżnienie robi sens kiedy rozważy się powody stanu zapalnego.

Zapalenie jest naturalną, zdrową reakcją na uszkodzenia komórek, lub naturalną, zdrową odpowiedzią immunologiczną na istniejące zagrożenie. Pomysł, że stan zapalny może trwać bezcelowo jest mylący, co pozwala na nie zbadanie i ignorowanie przyczyny choroby. Symptom nie może być źródłem choroby. Przewlekły stan zapalny jest symptomem.
Gdy jakaś część organizmu jest w stanie zapalnym, to jest albo uszkodzona i się goi, albo jest uszkodzona i niszczeje. Zapomnij to, że zapalenie jest „złe” albo „niepotrzebne” albo, że może nawet wymknąć się spod kontroli. To nie stan zapalny wymyka się „spod kontroli”. Zapalenie jest tym co sprowadza komórki zwalczające chorobę i dodatkowe substancje odżywcze potrzebne do leczenia uszkodzonego miejsca. Bez stanu zapalnego nie moglibyśmy zdrowieć.
Co powoduje uszkodzenie? W tym przypadku uszkodzenie jest traumą komórki. Komórki źle funkcjonują z powodu traumy wywołanej przez siłę zewnętrzną, albo z powodu traumy wewnętrznej wywołanej przez pewnego rodzaju toksyczność i / lub brak substancji odżywczych.
Należy zauważyć, że choć niedobory odżywcze są jednym z głównych powodów prowadzących do wadliwego działania komórek, to dieta nie zawsze jest tu winowajcą. Niekiedy problemem jest brak zdolności absorpcji i asymilacji substancji odżywczych z powodu szkód wywołanych toksyczną żywnością. Na przykład wielu ludzi konsumuje duże ilości substancji odżywczych, i jednocześnie zbyt dużo cukru.
Spis treści
– Stan zapalny wywołuje candida [grzyb z rodziny drożdżaków]
– Produkty wywołujące stan zapalny
– Stan zapalny a wolne rodniki
– Specyficzne substancje odżywcze wywołujące stan zapalny
– Jak nadwaga prowadzi do chronicznego stanu zapalnego
– Podsumowanie

Stan zapalny wywołuje candida

To candida jest przyczyną choroby, a nie stan zapalny.
Przerost candidy powoduje nierównowagę jelitową, i jelita nie mogą dobrze trawić i asymilować substancji odżywczych, a candida ryje korytarzyki w ściankach jelit, penetruje ścianki jelitowe, przez co pozwala przedostawać się do krwiobiegu białku, cukrom, infekcyjnym mikrobom i innym cząsteczkom.
Candida Albicans to bardzo oportunistyczny pasożyt. Normalnie może żyć w przewodzie pokarmowym w zgodzie z bakteriami. W tym przypadku „normalnie” pokazuje naturalny sposób, ale we współczesnym społeczeństwie, zrównoważone jelita są daleko od normy. Nierównowaga w jelicie niemal zawsze prowadzi do ogromnego przerostu candidy, której bardzo dobrze wychodzi rozdzieranie ścianek jelitowych by zalać cały organizm, otwieranie drzwi dla sprawców innych infekcji. które nigdy nie powinny wydostać się z jelita, wywołując infekcje i stan zapalny w całym organizmie.
Candida i inne zakaźne mikroorganizmy powodują stan zapalny poprzez właściwie odbierane w organizmie jako czynnik zakaźny (gdy zostaje włączona odpowiedź immunologiczna), a także poprzez toksyny jakie uwalniają w ciągu całego cyklu ich życia.
Infekcje grzybicze i inne infekcje pasożytnicze powodują to, że ogromne ilości substancji toksycznych opanowują organizm, wywołując wszędzie uszkodzenia komórek. Infekcja karmi się również martwymi i rozkładającymi się komórkami, i prowadzi do zwiększania się liczby martwych i rozkładających się komórek. Jest uosobieniem błędnego koła.

Produkty wywołujące stan zapalny

Candida rozwija się wtedy kiedy w jelitach nie ma wystarczającej liczby korzystnych bakterii. Może łatwiej niż bakterie przetrwać substancje toksyczne. Zarodniki candidy są prawie niezniszczalne. Kiedy konsumuje się alkohol, tuż po wejściu go do jelita, giną korzystne bakterie. Candida wzmacnia się i przejmuje przewód pokarmowy, i wkrótce atakuje cały organizm, kiedy jelito staje się „nieszczelne”. Toksyczne produkty albo zabijają korzystne bakterie z uwagi na ich toksyczność, albo karmią candidę i inne zakaźne mikroorganizmy, które wtedy już mają przewagę liczbową nad korzystnymi bakteriami.
Produkty które odżywiają candidę wywołują stan zapalny, ale te i wiele innych produktów wywołują również stan zapalny na wiele innych sposobów. Niektóre z nich mają naturalne, i naturalnie korzystne właściwości zapalne, takie jak wiele tłuszczów omega 6, Ale te tłuszcze nie są „złe”, one promują proces zdrowienia.

Rafinowane węglowodany

Cukry karmią candidę jak i niemal wszystkie znane mikroby zakaźne. Prawie każdy ma w diecie zbyt dużo cukru. W przyrodzie trudniej jest dostać cukier. owoce są sezonowe, a na terenach gdzie ludzie konsumują owoce cały dzień, dieta obejmuje także silne antymikrobowe produkty żeby zachować właściwą florę jelitową. Na przykład papaya zawierająca dużo cukru, który mógłby doprowadzić do nierównowagi jelitowej (zwłaszcza u tych którzy nie mają najzdrowszego jelita), jeśli konsumuje się ja zbyt często. Na terenach gdzie ludzie jedzą zbyt dużo papaya, jedzą także liście i nasiona papaya, które maja właściwości przeciwgrzybicze kompensujące cukry w owocu.
Kiedy leczy się jelita, ważne jest odstawienie słodyczy, łącznie z sokami owocowymi (nawet świeżymi), miodu (nawet surowego), agawy, syropu z brązowego ryżu i wszystkich słodzików – z wyjątkiem stewii.

Produkty kwasotwórcze (ogólnie produkty rafinowane)

Kiedy z produktów spożywczych usuwa się błonnik, usuwa się również wiele minerałów alkalizujących organizm i korzystnych tłuszczów.
Konieczne jest odstawienie wszelkich rafinowanych węglowodanów takich jak ryż, makarony, inne rafinowane produkty mączne i każdą przetworzoną skrobię. One również odżywiają candidę, ale też z natury są zapalne i kwasowe, bo utraciły swoje tłuszczowe właściwości przeciwzapalne i zasadowość z powodu usunięcia błonnika w procesie przetwarzania. Na przykład brązowa część ryżu zawiera błonnik i właściwości przeciwzapalne.

Produkty GMO i żywność naładowana pestycydami

Pestycydy and herbicydy wymyślono w celu zabijania szkodników i mikroorganizmów, i one robią to także w jelicie. Produkty GMO wymyślone do zabijania „szkodników” czy mikroorganizmów, które mają skażać produkty roślinne, zabijają też dobre mikroorganizmy w jelitach. Candida wzmacnia się, razem z innymi zakaźnymi mikrobami, bo jelito staje się nie do zamieszkania dla naszej naturalnie korzystnej flory, kiedy wchodzi weń toksyczna żywność.

Fabrycznie hodowane produkty zwierzęce

Zwierzęta hodowane fabrycznie są karmione genetycznie modyfikowanym zbożem, które już jest po zapalnej stronie widma, nawet jeśli nie są modyfikowane genetycznie. Na przykład kukurydza, pszenica, owies, siano i pewne trawy mają właściwości zapalne, szczególnie kiedy nie są równoważone w diecie z szerszą różnorodnością produktów naturalnych.
Na przykład krowa zwykle je wiele różnych rodzajów traw i innych wyrastających z ziemi roślin. Wołowina pochodzi od krów typowo karmionych toksycznymi zbożami, których normalnie by nie jadły, oraz antybiotykami. Nawet krowy karmione trawą (zwłaszcza na gospodarstwach w dużej skali) mają typowo dostęp tylko do bardzo ograniczonej diety – jeden lub dwa rodzaje traw. Ten brak różnorodności nie odpowiada potrzebom odżywczym dla optymalnego zdrowia.
To samo dotyczy nabiału, plus pasteryzacja i homogenizacja niszczą wiele substancji odżywczych w mleku, i utrudniają właściwy proces trawienia. Jomogenizacja zmienia także cząsteczki proteinowe.

Pszenica, chleb i gluten

Gdybyśmy robili chleb tak jak robiliśmy dawno temu, konsumowalibyśmy probiotyki i kultury drożdżowe które całkowicie rozkładają białka glutenowe zanim zostaną zjedzone. Mąkę przetwarzało się ręcznie a nie rafinowało (bez usuwania substancji odżywczych). Dodawane cukry byłyby mniej rafinowane, a bakterie działałyby na cukry tak jak działają na jogurt, a produkt końcowy miałby wiele korzystnych właściwości.
Obecnie z uwagi na hybrydyzację jest nowy rodzaj cząsteczki glutenu jaką konsumujemy. Ta cząsteczka glutenu w pszenicy ma właściwości bardziej zapalne niż wcześniejsze odmiany. Cząsteczka glutenowa nie tylko występuje w chlebie, ale przeważa, a nie występuje w starych odmianach pszenicy.
Obecny chleb wypiekany jest z pszenicy opryskiwanej Round-up i innymi substancjami chemicznymi, następnie jest ona rafinowana i przetwarzana – usuwa się większość substancji odżywczych – zanim zastanie wzbogacona produkowanymi toksycznymi witaminami i minerałami, których organizm nie jest w stanie asymilować. Następnie dodaje się cukier razem z innymi składnikami chemicznymi, takimi jak konserwanty i substancje koloryzujące. Końcowy produkt – chleb – bardzo różni się od pożywienia wymienionego w Piśmie Świętym.

„Złe” tłuszcze

Nie wszystkie tłuszcze omega 6 maja właściwości zapalnych czy są tłuszczami „złymi”. Omega 6 są tak samo ważne jak omega 3. Zdrowe, naturalnie występujące „zapalne” omega 6, w równowadze z omega 3 i omega 9, pomagają organizmowi poprawnie reagować na rany, i w rezultacie na gojenie. Nierównowaga tłuszczów wywołuje reakcję zapalną z różnych powodów, w tym, ale nie tylko, w wyniku właściwości zapalnych znajdujących się w pewnych tłuszczach.
Z drugiej strony występują „złe” tłuszcze. Nie, to nie są tłuszcze nasycone. Większość poinformowanych ludzi już wie, że kokos i awokado mają dużo innych tłuszczów o ogromnych właściwościach leczniczych, i naturalnie nie przyczyniają się do otyłości. Złe tłuszcze to komercyjne, przetwarzane tłuszcze, zjełczałe tłuszcze, tłuszcze trans i w ogóle nienaturalne. To te tłuszcze powodują stan zapalny i przyczyniają się do każdej choroby autoimmunologicznej.

Inne toksyczne składniki

Lecytyna sojowa, kazeina i białko izolują się ogólnie, mają ciężkie profile omega 6 i są również bardzo zakwaszające.
Ekscytotoksyny takie jak MSG, asparaginian [aspartat] i glutaminiany pobudzają nerwy, uszkadzają układ nerwowy.
W komórkach, glutaminian i asparaginian mogą syntetyzować się ze sobą. Dwa główne dodatki do żywności, które są źródłem excytotoksyn to MSG (glutaminian sodu) i aspartam (NutraSweet). Wysokie poziomy glutaminianu i asparaginianu występują naturalnie w bogatych w białko produktach, w tym na bardzo wysokim poziomie w glutenie pszenicznym i kazeinie w mleku. Choć te aminokwasy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, to ich nadmiar tworzy szeroką gamę uszkodzeń organizmu”. – Dr. Amy A. Yasko
Moglibyśmy dużo pisać o słodzikach, sztucznych kolach, sztucznych smakach, konserwantach i innych dodatkach spożywczych, ale organizm do leczenia się potrzebuje żywności pełnowartościowej, a nie przetwarzanej z etykietami wymieniającymi składniki.

Stan zapalny a wolne rodniki

Stan zapalny wywołuje wolne rodniki, które uszkadzają komórki i powodują większe zapalenie.
Można wyobrazić sobie wolne rodniki jako rozgrzane na czerwono komórki podskakujące wewnątrz komórki spalające wszystko z czym wejdą w kontakt, takie jak DNA, błony komórkowe i białka w cytoplazmie – Evergreen Nutrition
Wolne rodniki powstają w wyniku naszych naturalnych codziennych funkcji, i odgrywają wiele ważnych ról, łącznie z eliminowaniem najsłabszych komórek na przyległym obszarze (jak zaraźliwe mikroby). Ale zbyt duże zapalenie oznacza zbyt wiele wolnych rodników, które opanowują organizm, utrudniając leczenie się.

Specyficzne niedobory substancji odżywczych wywołujące zapalenie

Każdy niedobór substancji odżywczych w taki czy inny sposób może wywołać stan zapalny. Dwa powszechne niedobory tych substancji znane jako bezpośrednio wywołujące zapalenie to:
Niedobór wit. D
Niedobór ten kojarzy się z depresją, bólem, zwiększonym ogólnym stanem zapalnym, nieskutecznym systemem odpornościowym, zapaleniem jelit, wielu chorobami autoimmunologicznymi, wielu formami raka i dużo więcej.
Niedobór wit. B (zwłaszcza B6 i B12)
Niedobór wit. D może wywołać, zaostrzyć, jak i może być skutkiem stanu zapalnego. Kiedy system trawienny organizmu nie jest zdrowy, asymilacja wit. B staje się trudna, i ekstra wit. B często daje niemal natychmiastową ulgę cierpiącym na stan zapalny. Jest to szczególnie ważne dla każdego poddawanego nadmiernemu stressowi.

Jak nadwaga prowadzi do chronicznego stanu zapalnego

Większość badań wykazujących że otyłość jest powodem zapalenia, opiera się na problemach związanych z otyłością by pokazać korelację ze stanem zapalnym.To jest problematyczne, bo powodem zapalenia nie jest otyłość. Stan zapalny powstaje z uwagi na przypadkowe czynniki prowadzące do otyłości. Mimo że stłuszczenie wątroby może doprowadzić do zapalenia, to nie otyłość powoduje stłuszczenie wątroby, a uboga dieta, która powoduje otyłość całego organizmu.
Powiedziawszy to, noszenie na sobie dużo tłuszczu jest stresujące, co prowadzi do uszkodzenia, które wymaga naprawy i wywołuje zapalenie. Ale są pewne interesujące badania pokazujące bezpośrednią przyczynę.
Nie wiedzieliśmy tego, że komórki tłuszczowe mogą wywoływać reakcję zapalną. jest tak dlatego, że pd dawna uważaliśmy, że te komórki robiły niewiele poza gromadzeniem i uwalnianiem energii. Ale dowiedzieliśmy się tego, że adipocyty nie tylko polegają na lokalnych komórkach odpornościowych dla ochrony … – Mechanizm dzięki któremu tłuszcz wywołuje chroniczny stan zapalny [A Mechanism by Which Fat Causes Chronic Inflammation]

Chroniczne lęki

To jest inny scenariusz kury i jaja. Zapalenie organizmu powoduje ogromny stress, zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Przewlekły ból jest stresujący! Natomiast przewlekłe lęki także prowadzą do stanu zapalnego organizmu. Oba się wspierają.
Kiedy intensywne lęki były częścią życia człowieka przez dłużej niż kilka dni, lęk wywołuje obniżenie się poziomów pewnych substancji odżywczych, takich jak witaminy B, potrzebnych do pokonania lęku. Niedobór witamin B również prowadzi do lęku.
Przewlekłe lęki w końcu wywołują liczne nierównowagi w substancjach odżywczych, i cały system hormonalny zaczyna źle funkcjonować. Każdy kto miał do czynienia z jakimś rodzajem chronicznego stresu musi odżywić i leczyć tarczycę, nadnercza i jelita, zanim ustąpi stan zapalny.

Podsumowanie

Zdrowa żywność, taka która nie wymaga listy składników, leczy organizm. Jest wiele sytuacji wywołujących reakcje alergiczne, wrażliwość czy inne reakcje zapalne na zdrową żywność. Na przykład ktoś z ciężką niedoczynnością tarczycy może pogorszyć stan zdrowia poprzez konsumpcję warzyw kapustnych. Problem z eliminowaniem zdrowej żywności z diety jest taki, że niedobór substancji odżywczych który leży u podstaw problemu ulega pogorszeniu. Usuń z diety wszystkie niezdrowe produkty. Chwilowo usuń niektóre zdrowsze produkty jeśli musisz, ale przywróć je tak szybko jak będziesz mógł.
W przypadku tych którzy muszą regularnie wdychać toksyczne powietrze, albo mieszkają pod przewodami elektrycznymi, albo mają inne problemy środowiskowe wywołujące stan zapalny, wymagany jest dużo dłuższy czas na wyleczenie organizmu, jeśli toksyny środowiskowe nie zostaną usunięte. Dla większości ludzi jest on podwójny. Organizm może znieść bardzo duże ładunki toksyn jeśli jelito jest zrównoważone i jest dobra dieta. Przeczytaj nasze artykuły Gluten, candida, syndrom nieszczelnego jelita [candida, leaky gut article] i o niedoczynności tarczycy [hypothyroidism article], jeśli dokucza ci przewlekłe zapalenie.
Michael Edwards
Tłum. Ola Gordon.
Źródło: http://www.organiclifestylemagazine.com/issue/15-what-causes-chronic-inflammation-and-how-to-stop-it-for-good/