Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

poniedziałek, 17 października 2016

Dlaczego warto pić wodę z odrobiną soli naturalnej

Kryształek soli (halit)By Didier Descouens - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6896661

woda z sola korzysci dla organizmu
Okresowe poranne picie wody ze szczyptą soli jest stosowane w tradycyjnej medycynie wschodniej i ajurwedyjskiej od tysięcy lat w celu oczyszczenia organizmu i wielu innych korzyści zdrowotnych. Oczywiście mowa tu o soli naturalnej bogatej w minerały a nie rafinowanej.
Obecnie nauka twierdzi, że faktycznie taki „drink” przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Zarówno sól jak i woda są niezbędne do życiaGdyby nie sól człowiek miałby problem z trawieniem prawie wszystkiego, co je
Ale to dzięki wyjątkowemu połączeniu wody z solą powstaje nowa struktura, dużo  lepiej wchłaniana przez organizm, miedzy innymi dlatego że jony dodatnie w soli wiążą się z ujemnymi w cząsteczkach wody i odwrotnie.

Korzyści z porannego picia szklanki ciepłej wody ze szczyptą soli 
Lepsze nawodnienie – woda dużo lepiej jest wchłaniana i wykorzystywana przez organizm.
Lepsze trawienie – taka mieszanka pobudza enzymy trawienne i wydzielanie kwasu żołądkowego przez co przyspiesza metabolizm, zapobiega zaparciom i wzdęciom.
Oczyszczenie czyli detoks – usuwa toksyny z organizmu, ma właściwości przeciwbakteryjne
Mineralizacja – składniki mineralne zawarte w dobrej soli są bardzo dobrze wchłaniane. Korzyści dla układu kostnego, sercowo-naczyniowego i gospodarki elektrolitowej.
Bezsenność – sole mineralne uspokajają system nerwowy. W tym przypadku zaleca się pić przed snem
Korzyści z picia wody z solą
UWAGA
  • Stosować należy tylko nieoczyszczoną sól himalajską lub kamienną „brudną” szarą. Kiedyś była dobra morska – ale w tej chwili morza i oceany są bardzo zanieczyszczone metalami ciężkimi i radioaktywnymi. Ostatnie doniesieniamówią że efekty wypadku w Fukushimie są coraz bardziej przerażające
    Z tego powodu także lepiej  uważać na ryby i owoce morza.
  • Jeśli ktoś ma problem z wypiciem szklanki słonej wody, może dobrze rozpuścić sól na języku, a następnie popić czystą wodą. Efekt będzie ten sam.
  • Stosować przez 7 dni. Następnie zrobić przerwę na tydzień. Maksymalnie do ¼ łyżeczki