Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 19 października 2016

Etui na telefon, które chroni przed kradzieżą danych. Znak czasów.

By Elapros - Praca własna, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16984508

Snowden i Andrew Huang ujawnili swoje plany podczas konferencji video na MIT Media Lab w Cambridge. Duet pokazał, jak podłącza urządzenie do nadajników radiowych w telefonie i informuje właściciela, kiedy telefon, Wi-Fi lub Bluetooth są używane do dzielenia się danymilub ich odbierania.
Pomysł Snowdena powstał inspirowany ochroną tożsamości dziennikarzy. Jak twierdzą twórcy, frontowi dziennikarze ryzykują swoje życie, by raportować z regionów w konflikcie. Ich relacje mogą mieć wpływ politykę, np. wyniki wyborów.W efekcie uważa się, że wrogowie dziennikarzy nie będą szczędzić kosztów, aby ich uciszyć. W ciągu ostatniej dekady setki dziennikarzy było torturowanych i zabijanych, szczególnie w strefach takich, jak Irak, Syria, Filipiny, Meksyk, czy Somalia.

Urządzenie ma wyłączać telefon, jednocześnie odcinając do niego jakikolwiek dostęp, gdy wykryje próbę wyzysku danych. Snowden wskazuje dodatkowo, że tryb samolotowy jest w tym przypadku niewystarczająco skuteczny. "Mamy nadzieję, że w ciągu roku nasz prototyp przejdzie do dystrybucji" – mówi mężczyzna.