Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 22 października 2016

Gorzki melon lek na raka

Liczne przerzuty raka trzonu trzustki do wątroby

Co pewien czas naukowcy odkrywają naturalne substancje, które niszczą komórki nowotworowe, ale nie produkuje się z nich lekarstw ponieważ nie jest opłacalne dla koncernów farmaceutycznych – natury nie można opatentować.
gorzki melon rak nowotwory
Naukowcy z University of Colorado Cancer Center  opublikowali badania, z których wynika, że sok z gorzkiego melona ogranicza zdolność komórek raka trzustki do metabolizowania glukozy, tym samym odcinając mu źródło energii co prowadzi do ich zniszczenia. 
Już wcześniej publikowano wyniki badań skuteczności soku z gorzkiego melona w leczeniu innych rodzajów nowotworów np. raka prostaty czy  raka piersi 
Gorzki melon (przepękla ogórkowa) to roślina z gatunku dyniowatych uprawiana w krajach tropikalnych i subtropikalnych, bogata w witaminy szczególnie z grupy B, mikroelementy, enzymy i inne związki . Działa antyoksydacyjnie, antywirusowo i wykazuje działanie przeciwcukrzycowe. Jest bardzo popularna na japońskiej wyspie Okinawa, gdzie cukrzyca praktycznie nie występuję, co zainteresowało badaczy.
Naukowcy z University of Colorado,  aby przygotować sok do testów zakupili gorzki melon w lokalnym sklepie i  użyli domowej sokowirówki. Po usunieciu osadu sok zastosowano bezpośrednio na komórki nowotworowe. Używano również liofilizowanego soku, którym karmiono myszy.
gorzki melon na raka
Warto sok z tego warzywa włączyć do terapii w przypadku nowotworu lub pić od czasu do czasu profilaktycznie, także dla ochrony przed cukrzycą, tym bardziej, że:
Doktor Dr. Frank Shallenberger lekarz z ponad 40 letnim doświadczeniem, który łączy wiedzę akademicką z naturalnymi terapiami i sposobami leczenia od wiele lat leczy swoich onkologicznych pacjentów między innymi sokiem z gorzkiego melona.
Jak sam mówi, wszyscy mamy własnego lekarza – jest nim system immunologiczny, dlatego bardziej interesuje go nie sam rodzaj schorzenia ale sam fakt dlaczego czy z jakiego powodu organizm nie powraca do zdrowia własnymi silami i w jaki sposób mu w tym pomóc.
W poniższej prezentacji skupia się na nowotworach w trzecim i czwartym stadium, w którym komórki rakowe już się rozprzestrzeniły, wiec nie można operować i pozostaje chemio i radioterapia. Z jednej strony taki pacjent nie ma innego wyboru jeśli chodzi o medycynę konwencjonalną i poddaje się jednej z tych metod leczenia, z drugiej strony może skorzystać z metod alternatywnych, ale z powodu nagonki, rozpętanej przez koncerny farmaceutyczne nie wierzy, że alternatywne metody mogą być skuteczne.
Doktor Shallenberger  udowadnia zarówno to, że konwencjonalne terapie są nieskuteczne, jak i to że niektóre alternatywne metody przynoszą bardzo pozytywne skutki.