Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

niedziela, 8 stycznia 2017

KILKA PORAD NA OCZY

Eye

Podam kilka porad na oczy w celu poprawienia naszego wzroku. Może wystąpić osłabienie wzroku z powodu różnych czynników a nawet chorób. Ponadto z wiekiem znika ostrość wzroku ale mamy kłopoty ze wzrokiem nawet u małych dzieci. Dziś psują nasze oczy komputery, TV, toteż koniecznie należy ograniczyć godziny spędzone przy tych urządzeniach (szczególnie tyczy się to dzieci) i należy zmienić styl życia i dietę.


***\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony
https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378Ważne są ćwiczenia oczu aby utrzymać elastyczność soczewki oka. Już ćwiczenia oddechowe poprawią jakość naszego wzroku toteż musimy się nauczyć świadomie oddychać.

Można to robić w wyprostowanej pozycji, można się położyć, zrelaksować ciało, oczy i wdychać powietrze głęboko przez nos a wydychać przez usta. Należy to robić przez 2 minuty, następnie otworzyć oczy ale nie skupiać ich na niczym. Należy powtórzyć ćwiczenie 3x.

Miganie powiekami pomaga w nawilżaniu oczu i w ich uspokojeniu. Ćwiczenie jest łatwe, do wykonania w każdym miejscu, szczególnie, kiedy czujemy się znużeni, mrugamy powiekami około 5 sekund, następnie robimy krótką przerwę i powtarzamy mruganie i tak na przemian przez 2 minuty.

Masaż opuszkami palców wokół oczu to doskonały relaks oczu i uspokojenie umysłu. Masujemy delikatnie powieki wokół oczu ale nie wolno dotykać samych oczu. Taki masaż powinien trwać około 3 minut.

Aby zwiększyć elastyczność mięśni oka i ostrość widzenia dobrze jest robić na wysokości oczu palcem ósemki i wodzić za nim oczami. Ćwiczenie szczególnie dobre przy krótkowzroczności.

Wskazana dietaOczywiście najlepsze będą owoce i warzywa bogate w witaminę A i beta-karoten:
1). jagody, jagody goi (LINK1!, LINK2!) i borówki to antyutleniacze, chronią oczy przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, poprawiają krążenie krwi w oczach.
2). winogrona - szczególnie poprawiają widzenie w ciemności.
3). marchew - bogata w witaminę A, zawiera beta-karoten, który poprawia wzrok.
4). zimna rybia woda - zawiera DHA, które wspiera błony komórkowe w oczach, ochrania oczy, usuwa suchość oczu i pomaga w leczeniu zwyrodnieniowej plamki żółtej.
5). szpinak, jarmuż i zielone liściaste warzywa pomagają w problemie z fruwającymi plamkami w oczach. Zielone liście warzyw bogate są w karotenoidy.
6). jaja, cebula, czosnek, kapary zawierają przeciwutleniacze, które są ważne dla soczewek oczu.
7). zioła, które poprawią nasz wzrok: świetlik lekarski, ginkgo biloba, coleus forskohlii, konopie indyjskie, zielona herbata... bardzo dobrym ziołem, które ratuje ludzi przed utratą wzroku od zwyrodnienia plamki żółtej jest szafran, dodatkowo ochrania oczy przed ich starzeniem się.Szafran bardziej znany jest pod nazwą curry. Szafran zawiera karotenoidy, które okazały się mieć silne działanie ochronne na komórki siatkówki, pomagają przywrócić funkcje i struktury komórek siatkówki, uszkodzenia przez stres oksydacyjny. Szafran pochodzi z kwiatów "Crocus sativus", to jest jedna z najdroższych przypraw świata. Szafran można jeść, używać do różnych potraw ale w całej historii ludzkości był używany w celach leczniczych. Składniki szafranu chronią oczy przed szkodliwym jasnym światłem, które może doprowadzić do uszkodzenia plamki żółtej. Długotrwałe jasne światło może doprowadzić oczy do degeneracji fotoreceptorów (szczególnie tyczy się to ludzi, którzy nadużywają kontaktu ze słońcem). Szafran pomaga także w starczej zaćmie, zmianach soczewkowych, problemach z rogówką. Jednym słowem szafran jest naturalną substancją, która może chronić siatkówki oczu i ich starzenie się. 

5 Jan. 2016
Vancouver

WIESŁAWA Żródło:http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_kilka_porad_na_oczy_cz6.html