Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 24 stycznia 2017

Remedium na egzemę, wypryski i inne problemy skórne.

Ilustracja

nasiona rzodkiewki na egzeme i stany zapalne skory

Skuteczny ludowy środek na egzemę, atopowe zapalenie skóry, trądzik, bielactwo, wypryski, wrzody, rany i inne zmiany skórne.
Głównym składnikiem są nasiona rzodkiewki, które mają m.in. właściwości niszczące i hamujące rozwój bakterii, zawierają sporo witamin z grupy B, kwasu pantotenowego, nikotynowego i witaminy C. Można je kupić w sklepach ogrodniczych.
Porcję nasionek (zawartość torebki) rozgnieść w moździerzu lub tłuczkiem do mięsa. Wsypać do miseczki i zalać 2 łyżkami przegotowanej, wystudzonej wody. Odstawić na kilka minut aż napęcznieją. Przełożyć tak przygotowaną pastę na gazę i przyłożyć do miejsc chorobowo zmienionych, przymocować plastrem i trzymać  ½ godziny. Stosować do ustąpienia problemu.
Inne zastosowania lecznicze rzodkiewki
Sok
Wyciśnięty sok z rzodkiewki dosłodzić miodem pić w przypadku kamicy moczowej, infekcji układu moczowego i nerek, górnych dróg oddechowych, niedokrwistości, niestrawności, słabego wydzielania żółci przez wątrobę. Działa również wzmacniająco na cały organizm.
Syrop na kaszel
Pokrojony w plasterki pęczek rzodkiewek, zasypać cukrem lub zalać miodem. Odstawić w ciepłe miejsce. Przyjmować po łyżce 4-5 razy dziennie.
Z kolei liście rzodkiewki leczą biegunki, nieżyty jelit, żółtaczkę. Mają również właściwości antynowotworowe. Można z nich wyciskać sok lub dodawać do sałatek.
Do kuracji używać rzodkiewki najlepiej własne z ogrodu lub nawet wyhodować w doniczkach, ewentualnie kupować z upraw ekologicznych.
sok z rzodkiewki