Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 5 stycznia 2017

Poprawią dobrostan zwierząt w UE

Wiersz krów jest dojonych zbiór zdjęć royalty-free

Dania, Niemcy i Holandia współpracują od 2014 roku w zakresie promocji zasad dobrostanu zwierząt. Rok później dołączyła do nich Szwecja. Teraz chcą stworzyć unijną platformę regulującą przepisy.
Ministerstwa rolnictwa tych czterech państw porozumiały się i wydały oświadczenie, że potrzebna jest nowa strategia – dobrostan zwierząt hodowlanych w krajach UE musi się poprawić.
W krajach Unii przeprowadzono ankiety, które wykazały, że zarówno ustawodawcy, jak i sami hodowcy zainteresowani są wprowadzeniem jednolitych przepisów, czyniących los zwierząt przeznaczonych na mięso mniej okrutnym. Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało wnioski płynące z ankiet – okazuje się, że 9 na 10 obywateli krajów EU chce poprawy losu zwierząt hodowlanych i uważa, że unijne standardy w tym zakresie powinny się poprawić. 59 procent odpowiedziało, że jest w stanie zapłacić nawet o 5 proc. wyższą cenę za produkty spożywcze, jeśli byłyby bardziej przyjazne zwierzętom.
***\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony
https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378
Nowe regulacje dotyczyć mają przede wszystkim trzody chlewnej: postanowiono ograniczyć zabiegi obcinania ogonków u prosiąt, zwiększyć przestrzeń w kojcach przy grupowym utrzymywaniu świń i zakazać kastracji, a także obniżyć zużycie antybiotyków, wprowadzić dobre praktyki przy promocji i częstszej kontroli zdrowia zwierząt.
Dania, Niemcy, Holandia i Szwecja chcą również stworzyć specjalną platformę dla krajów UE, koordynującą wprowadzanie i ujednolicanie przepisów dotyczących godnych warunków w hodowlach. Platforma ta ma działać przy Komisji Europejskiej.
Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu