Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

poniedziałek, 21 listopada 2016

Za kilka lat, populacja zwierząt na świecie zmniejszy się o 67%

Głowa samcaBy © Nevit Dilmen, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1639141

Szóste masowe wymieranie postępuje w zastraszającym tempie. W ciągu kilku dekad, populacja zwierząt zmniejszyła się o ponad połowę. Sytuacja stale się pogarsza, ponieważ cywilizacja ludzka nic nie zrobiła w tej kwestii. Człowiek jest ściśle powiązany z naturą, dlatego wyginięcie zwierząt będzie oznaczało wyginięcie człowieka.
Raport przygotowant przez międzynarodową organizację pozarządową World Wide Fund for Nature o nazwie "Living Planet Report 2016" mocno niepokoi. Z przedstawionych w nim danych wynika, że w latach 1970-2012, liczba zwierząt na świecie zmniejszyła się średnio o 58%. Jeśli obecny trend się utrzyma, do 2020 roku populacja dzikich zwierząt, w porównaniu do poziomu z 1970 roku, spadnie aż o 67%.

"Bogactwo przyrody znika na naszych oczach. Dane zawarte w raporcie są alarmujące, bo gatunki zwierząt stanowią ogromną część usług ekosystemowych, od których wszyscy jesteśmy bardzo zależni. Zachodzące zmiany wpływają także na czystość powietrza, jakość wody, ilość pożywienia i tempo zmian klimatu" - podsumowuje ekspert WWF Polska, Jakub Skrzypczyk.


KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę na Fb., a będziesz na bierząco informowany o nowych artykułach ze strony. Link:




Największym zagrożeniem dla gatunków zwierząt jest w znacznej mierze działalność człowieka. Autorzy raportu wymieniają między innymi polowania i nadmierny połów ryb, dewastację oraz eksploatację naturalnego środowiska jako czynniki, które mają największy wpływ na masowe wymieranie zwierząt.

Oczywiście nasza cywilizacja również na tym traci. Natura zapewnia nam przecież czyste powietrze, wodę zdatną do picia oraz żywność. Człowiek może zapobiec katastrofie, ale potrzebna jest natychmiastowa zmiana. Potrzebne są nie tylko zdecydowane działania, mające na celu ochronę dzikich zwierząt i środowiska, ale także autentyczna, globalna zmiana myślenia.

Źródła: