Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 19 listopada 2016

Dobra tego świata są nietrwałe.

Rusałka pawik (Inachis io)By Benjamin Gimmel, BenHur - FreePiP (Free Pictures Project), CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91031
DOBRA TEGO ŚWIATA SĄ NIETRWAŁE
Zdarza się, że potężny król zostaje żebrakiem. Wielu ludzi rozpoczyna życie w dostatku, a kończy w biedzie i nędzy, straciwszy wszystko. Epidemie i klęski żywiołowe dziesiątkują zwierzęta i ludzi.
Sami znamy wiele przykładów nietrwałości, niechaj stanowią dla nas naukę! Musimy zrozumieć, że nie zachowamy żadnych przedmiotów, które tak pieczołowicie gromadzimy, żadnych przyjaciół, o których względy tak zabiegamy. Gromadźmy raczej „zapasy dla szczodrości”. Gromadzenie i pilnowanie dóbr nie zabezpieczy naszej przyszłości. Przeciwnie, dzielenie się z innymi stwarza zasługę, której owoc będzie nam zawsze towarzyszyć. Jedyne sensowne gromadzenie na przyszłość to rozdawanie!
- Patrul Rinpocze
Z tego świata zdołasz zabrać tylko tyle ile udźwignie Twoja dusza.
Czyń dobro