Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

poniedziałek, 21 listopada 2016

W USA testują urządzenie do wykrywania GMO

Kukurydza: zdjęcieBy burgkirsch, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1078541


Skonstruowano urządzenie, które jest zdolne do wykrywania organizmów zmodyfikowanych genetycznie roślin.
GMO to sztucznie zmodyfikowane organizmy, ale pomimo ich syntetycznego tworzenia, są zdolne do samodzielnej adaptacji i ekspansji na dzikie pola. Ich pojawienie się w środowisku naturalnym może prowadzić do nieodwracalnych i całkowicie nieprzewidywalnych konsekwencji.
Studenci prywatnej uczelni w Rice (Rice University) w Stanach Zjednoczonych stworzyli urządzenie, które może zidentyfikować ślady GMO w wodzie. W tej chwili aparatura przechodzi testy. Kierownikiem projektu jest Scott Egan, asystent profesora nauk biologicznych ww. szkoły. Młodzi naukowcy uważają, że niekontrolowane pojawienie się genetycznie modyfikowanych organizmów w ekosystemie doprowadzi do żałosnych konsekwencji. Będziemy mieli wówczas do czynienia z różnego rodzaju chorobami i odchyleniami, łącznie ze spadkiem poziomu intelektualnego społeczeństwa itd.

\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony.

https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378/


Wynalazek prezentowany jest w formie przenośnego mini laboratorium, które zdolne jest do określania DNA GMO w procentach. Urządzenie ma swoją nazwę – Light Transmission Spectrometer LTS (spektrometr przepuszczalności światła). Wyniki testów prototypu zostaną opublikowano w najbliższej przyszłości.
Autorstwo: tallinn
Na podstawie: News.rice.edu
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl