Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 17 listopada 2016

PRZEPRACOWANI ZESTRESOWANI ....CHORZY .Polacy koszmarnie przepracowani.

Zmęczeni uczniowie
Na kilku etatach jednocześnie pracuje ponad 2 miliony Polaków. To 6,4 proc. wszystkich zatrudnionych; najwięcej w Unii Europejskiej. Jesteśmy również na drugim miejscu jeśli chodzi liczbę godzin przepracowanych w tygodniu. Nasze płace wzrastają za to w żółwim tempie – donosi amerykański portal Ozy.com.
Dramatyczną sytuacją na polskim rynku pracy zainteresował się amerykański serwis Ozy.com. Informacja została podana w konwencji ciekawostki i osobliwości społecznej. Dziennikarze z USA z niedowierzaniem spoglądają na dane pochodzące znad Wisły. Próbując dociec przyczyn tego zjawiska, postawili tezę, że jest to efekt imperatywu „gonienia Zachodu” po 1989 roku, który sprawił, że polscy pracownicy godzą się pokornie na półniewolnicze warunki zatrudnienia.

\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony.

https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378/
Autorzy artykułu zauważają, że do pracy w ponadnormatywnym wymiarze czasowym zmusza Polaków konieczność ekonomiczna – aby przetrwać muszą szukać dodatkowych źródeł dochodu, po standardowym dniu na etacie.
Ozy.com zwraca również uwagę, że za swoją katorgę Polacy otrzymują bardzo niskie wynagrodzenia. „Średnia płaca w Polsce to tylko 950 dolarów” – dziwią się żurnaliści z Ameryki.
Informacje podane przez Amerykanów potwierdzają dane OECD. Spędzamy w pracy średnio 40,7 godzin tygodniowo. To drugi wynik w Unii Europejskiej. Dłużej od nas pracują tylko (leniwi ponoć) Grecy, którym praca zabiera 42,1 godz. Dla porównania w Niemczech czas pracy wynosi tylko 35,3 godz., a w Holandii – zaledwie 30 godz.
Długi i ciężki kierat nie przekłada się jednak na wzrost płac. W latach 2000-2013 wynagrodzenia polskich pracowników zwiększyły się o 14,7 proc. W krajach na podobnym etapie rozwoju gospodarczego sytuacja wygląda o wiele lepiej. Według OECD, pensje węgierskich pracowników wzrosły w tym samym czasie o 28,5 proc, słowackich o 35,4 proc, a czeskich – aż o 39,9 proc.
Dostajemy również bardzo niewielki odsetek tego, co wypracowujemy. Jak podaje Eurostat, płace stanowią obecnie jedynie 36,1 proc. PKB, podczas gdy w Bułgarii, najbiedniejszym kraju UE współczynnik ten wynosi 38,6 proc., w Czechach – 43,1 proc., na Węgrzech 44,9 proc., a w Danii – 55,2 proc.