Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 22 listopada 2016

Naukowcy: na lotniskach żyją zmutowane bakterie bardzo niebezpieczne dla ludzi

Ilustracja

Niemieccy wirusolodzy przeprowadzili w tej sprawie badania na dużą skalę. Wszyscy wiemy bowiem, że największa ilość bakterii chorobotwórczych i wirusów znajduje się często w miejscach licznie nawiedzanych przez ludzi, tj. supermarkety, dworce, przychodnie, szpitale itd. Co ciekawe, jednym z najbardziej niebezpiecznych wspólnych urządzeń, z którego korzystamy na co dzień, są bankomaty, dotykane rękami klientów tysiące razy każdego dnia. Dlatego po wypłacie gotówki z urządzenia umieszczonego najczęściej w „ścianie”, lekarze zalecają starannie zdezynfekować dłonie preparatem zawierającym alkohol lub dokładnie umyć ręce. Podobne sytuacje mają miejsce, gdy pchamy wózek z zakupami w sklepach wielko powierzchniowych.
\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony.

https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378/

Specjaliści nieustannie prowadzą badania w celu ustalenia zasad higieny dla ludzi. Ostatnio niemieccy badacze uzyskali wyniki, których powinni bać się ludzie podróżujący często samolotami. Ustalono, że bakterie odporne na działanie antybiotyków występują najczęściej na terenie międzynarodowych portów lotniczych. Szczególnie niebezpieczne wirusy zlokalizowano w publicznych toaletach ze względu na pasażerów, którzy często przemieszczają się z jednego kraju do drugiego.

Eksperci z Uniwersytetu w Münster w Westfalii i Instytutu Roberta Kocha w Berlinie zebrali ponad czterysta próbek z klamek w szaletach w stu trzydziestu sześciu portach lotniczych, znajdujących się w pięćdziesięciu dziewięciu krajach w okresie od grudnia 2012 do listopada 2015 r. W 5,5 procentach pobranego materiału stwierdzono ślady Staphylococcus aureus, w 2 procentach Stenotrophomonas maltophilia, a w 1,3 procenta - Acinetobacter Baumannie, powodującą ciężką postać zapalenia opon mózgowych i posocznicę u człowieka. Najgorsze jest to, że ten Acinetobacter wykazuje dużą odporność na antybiotyki.

Naukowcy zauważyli, że samo istnienie takich bakterii w toaletach lotnisk nie jest zaskakujące, ale bliskie współdziałanie różnych rodzajów wirusów w nietypowych warunkach może wywoływać jeszcze gorsze mutacje, co oznacza trudności w leczeniu chorób wywoływanych przez te szczepy.