Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 3 listopada 2016

4000 zł dla matek za urodzenie dziecka z wadami

By Yadav YR, Mukerji G, Shenoy R, Basoor A, Jain G, Nelson A - Yadav YR, Mukerji G, Shenoy R, Basoor A, Jain G, Nelson A (2007). "Endoscopic management of hypertensive intraventricular haemorrhage with obstructive hydrocephalus". BMC Neurol 7: 1. doi:10.1186/1471-2377-7-1. PMID 17204141. PMC:1780056. http://www.biomedcentral.com/1471-2377/7/1, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4590733


Portal Oko.press dotarł do szczegółów programu „Za życiem”, stworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość. Kobiety, które mimo poważnych uszkodzeń płodu, pozwalających na przerwanie ciąży, zdecydują się na poród, dostaną jednorazową zapomogę w wysokości 4 tys. zł i dostęp do opieki specjalistycznej, ale tylko do 18. roku życia.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w dalszym ciągu ignoruje wyrok Trybunału Konstytucyjnego i potrzeby, zgłaszane przez środowisko opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością. Na fali dyskusji o aborcji postanowił jednak przedstawić projekt „Za życiem”, który ma skłaniać kobiety w ciążach z poważnymi wadami do tego, żeby nie przerywały ciąży. Rząd oferuje im jednorazowy zasiłek w wysokości 4 tys. zł, 10-dniowy pobyt w hospicjum, opiekę psychologiczną i bliżej niesprecyzowaną „opiekę specjalistyczną”, jednak tylko do momentu osiągnięcia dorosłości.

\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę 

JAK BYĆ ZDROWYM CAŁE ŻYCIE  

na Fb., a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony.

https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378/

Z wypowiedzi zarówno premier Szydło, jak i przedstawicieli zespołu (w którym znalazła się tylko jedna kobieta, Teresa Wargocka z MEN), pracującego nad projektem, wynika, że jego celem jest przede wszystkim zachęcenie kobiet do tego, żeby nie decydowały się na przerwanie ciąży, a nie pomoc osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom. Jak zapewnił minister Henryk Kowalczyk, koszt całości programu to zaledwie kilkaset milionów złotych, nie ma więc mowy o realnej opiece specjalistycznej dla wszystkich osób z wrodzoną niepełnosprawnością – taki program byłby znacząco droższy. Po raz kolejny pominięto także osoby, które niepełnosprawność nabyły, zwłaszcza w wieku dorosłym – obecnie ich opiekunowie otrzymują świadczenie w wysokości 520 zł miesięcznie, które jest odbierane w przypadku osiągania jakichkolwiek dochodów.
W sumie w Polsce dokonuje się około tysiąca legalnych aborcji, większość z nich uzasadniana była przede wszystkim właśnie poważnymi wadami płodu. Prawica, nazywająca takie aborcje „eugenicznymi”, domaga się ograniczenia praw kobiet w tym względzie i zmuszania ich do rodzenia nawet wtedy, kiedy dziecko umrze kilka godzin po urodzeniu.
Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu