Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

sobota, 3 grudnia 2016

Kanada planuje zakazać stosowania pestycydów

Ilustracja plBy burgkirsch, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1078541

Kanadyjskie władze planują zakazać stosowania kontrowersyjnych pestycydów, które zanieczyszczają wodę oraz zabijają wiele pożytecznych owadów. Mówi się, że insektycydy stwarzają zagrożenie dla dzikich zwierząt wodnych w Kanadzie, także tych żywiących się owadami.

Badania naukowe powiązały korzystanie z neonikotynoidów ze śmiercią pszczół na całym świecie i wzbudziły na ten temat wiele dyskusji na całym świecie oraz kampanii społecznych, m. in. „Adoptuj pszczołę”. W regionach rolniczych, gdzie były stosowane pestycydy, wykryto wysoki poziom stężenia toksyn, w wyniku których wymierają owady.
Neonikotynoidy są stosowane na uprawach kukurydzy, rzepaku, a także na trawnikach, choinkach oraz w leczeniu pcheł u zwierząt domowych, ze względu na ich znaczący wpływ na układ nerwowy owadów. Badania wykazały, że mogą one również zabić pożyteczne owady, jak te zjadane przez ryby. „Owady te są ważną częścią ekosystemu, w tym źródłem pokarmu dla ryb, ptaków i innych zwierząt” – wyjaśniło Health Canada w swojej propozycji zakazu.

\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony
https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378
Planuje się prawie całkowite wycofanie wszystkich imidachloprydów i ponowną ocenę korzystania z dwóch innych insektycydów. Opinia publiczna ma 90 dni, by wypowiedzieć się na temat propozycji, zanim regulator opublikuje swoją ostateczną decyzję.
Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl