Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 1 grudnia 2016

Polskie sądy po stronie cyrków ze zwierzętami

By Hans-Petter Fjeld - Praca własna, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1257111


Zapadają kolejne wyroki, które podważają decyzje władz miast, zakazujących na swoim terenie wstępu cyrkom wykorzystującym zwierzęta.

Kilka dni temu gliwicki sąd unieważnił rozporządzenie prezydenta Częstochowy w tej sprawie. Batalię prawną przegrały również Warszawa, Świdnica, Oświęcim i Ruda Śląska.
Precedens, aby cyrkom odmawiać występów na terenach miejskich, rozpoczął w czerwcu 2015 Robert Biedroń w Słupsku. Jego śladem wkrótce poszły także Warszawa, Wrocław, Częstochowa, Ruda Śląska, Oświęcim i Świdnica. Prezydenci twierdzą, że zdawali sobie sprawę z tego, że taki zakaz można podważyć z prawnego punktu widzenia, jednak jest on niejako elementem dobrej i wskazanej praktyki.

Prezyden\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony

 https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska zapowiedziała, że pomimo wyroku zakaz utrzyma i cyrków na teren swojego miasta nie wpuści, do czego zachęciła również prywatnych przedsiębiorców. Decyzję zamierza podejmować na podstawie indywidualnych przesłanek, jednak dała cyrkowcom jednoznacznie do zrozumienia, że w jej mieście nie mają już czego szukać. Od wyroku odwoływać się nie zamierza. Podobną zapowiedź poczynił Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. Oświęcim chce odwołać się od wyroku i dalej walczyć w sądzie o prawa zwierząt.
Autorstwo: WK
Zdjęcie: Unsplash (CC0)
Źródło: Strajk.eu