Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

czwartek, 15 grudnia 2016

Toyota stworzyła małe roboty, które mają wywoływać instynkt macierzyński

By Chris 73 / Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73899

Toyota Motor Corp przedstawiła robota mieszczącego się w dłoni. Nazwany Kirobo Mini, został zaprojektowany jako syntetyczny, niemowlęcy towarzysz dla Japonek, gdzie gwałtowny spadek urodzeń sprawił, że wiele kobiet jest bezdzietna.

Toyota zamierza sprzedawać Kirobo Mini w cenie 392 dolarów, urządzenie mruga i mówi podobnym do dziecka, wysokim głosem. Robociki będą dostępne w przyszłym roku i dołączą do rosnącej listy "robotów-towarzyszy".
\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony
https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378
W Japonii panuje kryzys demograficzny, według statystyk rządowych jedna na 10 kobiet nigdy nie wyszła za mąż, a urodzenia poza małżeństwem są w Japonii znacznie gorzej widziane niż w krajach zachodnich. Pojawiły się opinie, że mini roboty mają symulować dziecięcego pasażera i w ten sposób wywoływać instynkt macierzyński u japońskich kobiet.

Japonia jest już czołowym użytkownikiem robotów przemysłowych, 314 maszyn na 100 tysięcy pracowników, według Międzynarodowej Federacji Robotyki. Obecnie roboty pojawiają się także poza halami fabrycznymi, m. in. w domach, biurach, sklepach i szpitalach, a coraz częściej także jako symulatory interakcji międzyludzkich.