Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

poniedziałek, 5 grudnia 2016

PiS głosuje za GMO, którego nie chcą Polacy

IlustracjaBy burgkirsch, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1078541

2 grudnia 2016 podczas głosowania w Sejmie, posłowie PiS przyjęli ustawę o nasiennictwie, w której są bardzo kontrowersyjne zapisy zezwalające na obrót i wpisywanie do krajowego rejestru roślin GMO.
Wspomniany projekt przeczy wieloletnim obietnicom PiS-u, który niejednokrotnie deklarował wprowadzenie bezwarunkowego zakazu upraw GMO. Jest niezgodny z Ramowym Stanowiskiem Rządu RP, które mówi, że Polska ma być krajem wolnym od GMO. Łamie konstytucyjne prawo do ochrony zdrowia i środowiska, wolności i własności.
Poprawki zgłaszane przez posłów ruchu Kukiz’15, które zostały odrzucone głosami PiS-u, PiS zgłaszał do ustawy o nasiennictwie w 2012 roku i oskarżał wtedy rząd PO-PSL o celowe niszczenie polskiego rolnictwa. Teraz PiS kontynuuje dzieło koalicji PO-PSL i otwiera Polskę na GMO i niszczy polskie rolnictwo i zdrowie Polaków!
Aby uchronić Polskę przed uprawami GMO należy koniecznie wprowadzić zakaz obrotu nasion i roślin GMO zamykając dziurawe prawodawstwo, które przerzuca odpowiedzialność z korporacji na rolników i konsumentów, i doprowadzi do skażenia polskich pól z uprawami roślin organicznych przez pyłki roślin GMO!
Ustawa wkrótce trafi na biurko Prezydenta Andrzeja Dudy. Obecnie obywatele mogą napisać do niego list z prośbą o zawetowanie tej ustawy. Przykładowy list można znaleźć TUTAJ.
Autorstwo: icppc.pl
Źródło: WolneMedia.net