Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 7 grudnia 2016

W 40 lat na świecie utracono 1/3 ziem uprawnych.

By Jacek Halicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34265637

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Sheffield, w ciągu ostatnich 40 lat, aż jedna trzecia ziemi uprawnej na naszej planecie została zniszczona w wyniku erozji i zanieczyszczeń spowodowanych przez nadużywanie nawozów sztucznych. Wnioski te przedstawiono na konferencji klimatyczne, która odbywa się w Paryżu.
\KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę"Jak być zdrowym całe życie"na Facebook , a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony
https://www.facebook.com/Ryszard-Piotr-Jak-by%C4%87-zdrowym-ca%C5%82e-%C5%BCycie-811427708999378
Według ekspertów z Uniwersytetu w Sheffield, Ziemia nie jest w stanie wytrzymać aktualnych technologii rolniczych. Tempo erozji gruntów ornych jest 10 do 100 razy większe niż tempo powstawania gleby. W sumie, w ciągu ostatnich 40 lat, aż 33% światowych gruntów ornych zostało utracone w wyniku erozji lub zanieczyszczeń.
Sytuacja wygląda na katastrofalną, a naukowcy ostrzegają, że dalsze stosowanie nawozów chemicznych może poważnie uszkodzić glebę. Odpowiednie rozwiązania, które przyniesie wyraźną poprawę to powrót do tradycyjnych metod, takich jak płodozmian i stosowania nawozów organicznych. Można też hodować rośliny uprawne, które nie wymagają takiej ilości nawozów jak te sprzedawane przez biotechnologiczne koncerny.