Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

piątek, 16 września 2016

Bayer przejął Monsanto za rekordowe 66 miliardów dolarów !!!

Bayer AG

To o czym mówiło się od dawno stało się faktem. Niemiecka firma Bayer, której potencjał badawczy doceniali jeszcze Naziści, poinformowała, że doszło do zakupu amerykańskiego giganta w dziedzinie biotechnologii - Monsanto. Transakcja opiewa na gigantyczną kwotę 66 miliardów dolarów.
Połączenie dwóch tak potężnych korporacji budzi zainteresowanie licznych urzędów antymonopolowych w krajach, gdzie są one obecne, czyli właściwie wszędzie. Jest to już zresztą oficjalnie największa pod względem finansowym fuzja korporacji multinarodowych, w historii świata.
Firma Bayer to producent aspiryny. Koncern uczestniczył w kontrowersyjnych nazistowskich eksperymentach, ale przetrwał wojnę i rozwinął się tak bardzo, że realne było przejęcie giganta na rynku biotechnologii, cieszącej się złą sławą, amerykańskiej firmy Monsanto.

Korporacja ta jest znana z tego, że jest producentem toksycznych środków chemicznych DDT i glifosat. Na bazie tego ostatniego, Monsanto stworzyło całą technologię rolniczą polegającą na opryskiwaniu pól Rundupem i zasiewanie nasionami Rundup Ready, z których jako jedyne wyrastały rośliny. Tak jak w przypadku owadobójczego DDT wydawało się, że to środek bezpieczny, ,ale oczywiście do czasu. Obecnie kontrowersje budzi nie tylko linia chemiczna Monsanto, ale też ich produkty nasienne GMO.
Złośliwi dostrzegają pewną głębszą synergię w połączeniu obu firm w jeden koncern. Najpierw jedna z nich uczyni z nas chorych, a potem druga uleczy nas swoimi specyfikami, bo jak wiadomo zdrowyklient to stracony klient.