Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 7 września 2016

We Francji zmarła pierwsza na świecie kobieta z przeszczepioną twarzą
Źródło: youtube.com
Pierwsza kobieta na świecie, której wymieniono część tkanek twarzy, zmarła we Francji w wieku 49 lat, poinformował we wtorek dziennik Le Figaro. Isabelle Dinuar odeszła tego lata, ale dziennikarze dowiedzieli się o tym dopiero we wtorek.
Publicyści zwracają uwagę, że w ostatnich miesiącach Dinuar miała poważne problemy ze zdrowiem. Zimą nastąpiło odrzucenie przeszczepionej tkanki. Ponadto, u kobiety zdiagnozowano raka. Chorobę mógł spowodować lek, który miał zapobiec odrzutowi przeszczepionej części twarzy.

Dinuar na stół operacyjny trafiła po tym, jak została zaatakowana przez psa. W rezultacie 27 listopada 2005 w Amiens francuski chirurg Bernard Devoshel przeprowadził transplantację nosa, ust i podbródka. W 2008 Dinuar powiedział, że całkowicie przyzwyczaiła się do swojego nowego wyglądu. W wywiadzie dla radia RTL wyznała, że teraz postrzega przeszczepione części twarzy, jako własne.

„Tak, teraz to moja twarz - to jest część mnie, mam wrażenie, że patrzę na coś pięknego w tym wszystkim, choć na początku nie było łatwo…”.

Kobieta powiedziała, że musiała wykonać wiele ćwiczeń, ale dzięki temu mięśnie twarzy zaczęły funkcjonować normalnie.