Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

wtorek, 27 września 2016

Koniec plastiku

Od tego czasu wszystkie kubki, sztućce i talerze będą musiały być wykonane z biotworzywa, które ulega rozkładowi. Za używanie plastikowych będzie grozić mandat. O sprawie pisze portal wyborcza.pl. Według jego informacji, nowe prawo to rezultat szerszych zmian, jakie Francja planuje na froncie walki o zatrzymanie zmian klimatycznych. Pomysł ma również oczywiście na celu zmniejszenie degradacji środowiska.
Prawo będzie szczególnie mocno egzekwowane na imprezach plenerowych, gdzie dominują plastikowe naczynia. Ustawa wejdzie w życie dopiero w 2020 roku, by producenci żywności i właściciele lokali gastronomicznych mieli czas na wprowadzenie kosztownych zmian. W ciągu czterech lat restauracje zostaną zmuszone do wymiany plastikowych naczyń na naczynia z biotworzywa, dające się łatwo kompostować.
Każdego roku obywatele Francji zużywają 4,3 biliona plastikowych kubków. Są one szkodliwe nie tylko dla natury, ale także dla zdrowia – gdy pijemy z nich gorący napój, zawarte w tworzywie sztucznym substancje wchodzą w reakcje w wysokiej temperaturze, wytwarzając toksyny.
Źródło: NowyObywatel.pl