Nie wszystkie treści z opublikowanych artykułów, odzwierciedlają poglądy admina..

STRONA TA ZOSTAŁA ZAŁOŻONA W CELU PROPAGOWANIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIA. NIECH MOJE BEZINTERESOWNE DZIAŁANIE PRZYSPORZY KORZYŚCI JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE LUDZI I ZWIERZĄT. BO ZDROWIE SIĘ TYLKO TAKIE MA JAK SIĘ O NIE ZADBA.

środa, 2 listopada 2016

Naukowcy wypuszczą miliony komarów mutantów

Stegomyia aegypti

Brazylijscy naukowcy zamierzają co tydzień uwalniać do środowiska kilka milionów zmutowanych genetycznie komarów. W ten sposób badacze chcą całkowicie wytępić krwiożercze owady, będące nosicielami poważnych chorób. Poinformował o tym portal Lenta.ru, powołując się na Phys.org.

Wyhodowane komary będą rozmnażać się wśród dzikich gatunków, takich jak Aedes aegypti, winnych epidemii wirusa Zika, dengi i chikungunyi. Mutacje w potomstwie komarów GMO powodują szybką śmierć owadów.
KLIKNIJ w link poniżej i polub stronę

JAK BYĆ ZDROWYM CAŁE ŻYCIE  

 na Facebook., a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach ze strony. Link:Według słów przedstawicieli brytyjskiej firmy Oxitec ich fabryka w mieście Piracicaba znajdującym się na północny zachód od São Paulo może produkować do 60 mln zmutowanych moskitów tygodniowo. Wyniki pięciu testów polowych, przeprowadzonych w dniach 2011-2014 w Panamie, Kajmanach a także na północnym wschodzie brazylijskiego stanu Bahía pokazały, że liczebność dzikich komarów spadła o 90%.
Owady GMO nie otrzymały aprobaty Narodowej Agencji Nadzoru Sanitarnego w Brazylii, jednak Oxitec spodziewa się, że dojdzie do tego nie później, niż w 2017 roku. Burmistrz Piracicaba już zawarł z firmą czteroletni kontrakt na kwotę 1,1 mln dolarów.
Źródło: pl.SputnikNews.com